En ip tv kanal atlama sorunu Sırları

İşten yorgun beceriksiz eve geldiniz. Oturup azıcık TV izleyip dinlenmek istiyorsunuz. Ancak izleyebileceğiniz benzer izlence bulamadınız. Her okunuşu ölçüsünde intihap yapabiliyor, kanallar arası gezebiliyor olsanız da izleyebilecekleriniz oldukça sınırlıdır ve programları başlangıçta kaydetmedikçe, salt neşriyat esnasında yakaladıklarınızı izleyebilirsiniz. TV izlemek, Web’de hane gezdirmek gibi tek nesne olsaydı henüz sağlıklı olmaz mıydı, bu durumda incelemek istediğin programı seçebilirdiniz. Bu, “isteğe bağlı olarak” TV programları yollamak göre internet teknolojisini kullanan IPTV’nin Internet Protokol Televizyonu vaatlerinden biridir. Bu dizge nasıl çalışır? Bize nasıl gibi faydalar getirmektedir? Yayıncıların okunuşu telefon şirketlerinin bu bilinmeyen hizmetleri yollamak amacıyla karşılaşacakları zorluklar neler olmaktadır? Hadi henüz yakından bakalım!

Bir TV gözlemcisinin bakış açısından, IPTV aslında çok süssüz benzer şekilde çalışmaktadır. Evinize tek kurgu anteni, kimse) çanağı veya fiber gözlükçü kablo ile gelen duyurulan sinyalleri ile TV programlarını örtmek alegori onları aynı internet bağlantınız aracılığıyla video akışı halinde alıyorsunuz internetten indirdiğiniz ve hemen sadece aynı anda oynatabildiğiniz videolar gibi. Muhtemelen 10 Mbps’e derecesinde olan internet irtibat hızınız ehliyetli olmayacaktır. 10 ile 100 Mbps arasında ancak internet hızı ile izleyebileceksinizdir. TV programlarını bilgisayarınızda yahut set üstü bir kutu ile TV’nizde izleyebilirsiniz. Bu kutu internet bağlantınız ile var olan televizyon alıcınız arasında benzer türlü bağdaştırıcı görevi görerek, gelen sinyalleri çözümleyerek TV’nizde internet programlarını görüntüleyebilmenize imkan sunmaktadır.

Bir yayıncı veya telefon şirketi açısından IPTV biraz henüz karmaşıktır. Kullanılmasını istediğiniz bütün videolar göre gelişmiş eş depolama sistemine ve insanların istedikleri programları seçmelerine ruhsat veren web stili yalnız arabirime ihtiyacınız bulunmaktadır. eş izleyici yalnız programı seçtikten sonra, video dosyasını yansıma yoluna oranlı bir kez biçimde kodlamak, şifrelemek sadece tediye yapan kişilerin şifresini çözebileceği şekilde, reklamları yerleştirmek özellikle de ücretsiz programlarda okunuşu internette bir kez kişiden gizil olarak binlerce evet da milyonlarca kişiye aynı anda ancak şey göndermek, aktarımı sahip olmak gibi bir hayli yapılması gereken davranış bulunmaktadır. Ayrıca, baki güçlü kaliteli birleşik video aktarımı sağlamak düşüncesince bunu kesinlikle yapmanız gerektiğini hesaplamanız gerekir.

IPTV Çeşitleri

IPTV genelde üç değişik türde sunulmaktadır. İlk nev ve muhtemelen doğrusu kullandığınız tek düzen olan isteğe tutkun videoteyp adı verilir. Netflix çevrimiçi yalnız dizi-film sitesi gibi müşterek hizmetle, gözlemek istediğiniz birleşik TV programı, diziyi veya filmi seçersiniz, parasını öder ve izlersiniz. Dünyanın henüz girişimci TV yayıncılarının bazıları türünden farklı birleşik IPTV türü sunulmaktadır. İngiltere’de BBC British Broadcasting Corporation, geçen haftaki programlarını BBC iPlayer ünlü eş web tabanlı videoteyp oynatıcı kullanarak çevrimiçi ayla getiriyor. Bu türlü hizmetlere bazen mevsim kaydırmalı IPTV denir, çünkü sizin düşüncesince oranlı benzer zamanda sıradan, düzenlenen yayınlar izliyorsunuzdur. Üçüncü janr IPTV, izlenmekte olan güçlü TV programlarını internet üzerinden yayınlamayı gerektirir; bu nedenle güçlü IPTV veya iplik simülasyon yayınları da denilmektedir. IPTV’nin tepesi formel de bilgisayarınızı kullanarak bayağı bir kez web tarayıcısı ile yahut daha esen nitelik özgü aynı takım üstü kutu okunuşu olağan müşterek sayısal TV kullanarak çalışabilir. Her üçü okunuşu ya kamusal internet üzerinden evet da temelde aynı şekilde çalışan birleşik zatî ağ üzerinden örneğin telefonunuz ve internet servis sağlayıcınızdan çalışabilmektedir.

Kişiselleştirilmiş etkileşimli TV

Geleneksel TV yayını, bilginin yalnızca uygun çoklu iletişimi anlamına gelir, ancak televizyon ve videoları internetle birleştirmek, bilginin her iki yönde aktığı fazla henüz etkileşimli sadece tecrübe sunma olanağını sunmaktadır. Şimdiye miktarda insanların TV kabiliyet veya şarkı yarışmalarında beğendikleri kişilere benzeri zamanlı oy verebildiklerini gördük ancak gelecekte TV programlarının çevrimiçi olarak yayınlandığı müşterek yerde, izlediğimiz programlara fazla henüz ziyade iştirak bekleyebiliriz. Bir sunucu, bir kez stüdyoda birkaç başta kişiden oluşan canlı bir kitleyle geçerli olmak yerine, çabucak sonuç bildirim gönderebilecek binlerce veya milyonlarca dinamik müşterek kitleyle konuşabilecektir. İzleyen herkes soruları sorabilir okunuşu sunucunun yanıt vermesini bekler. Veya ihtimal de, TV şovlarının kesinlikle ilerlemesini istiyorsak o yönde oy kullanabilir ve programın akışını değiştirebiliriz. Ya da çok sayıda natif bitimli filmler okunuşu diziler uğruna profilimize mutabık veya seçtiğimiz sonu izleyebileceğiz.

IPTV elbette Çalışır?

Geleneksel TV ile programlar radyo dalgalarına dönüştürülerek devamını oku yayınlanır okunuşu havadan evdeki ancak kurgu antenine gönderilir. Anten, dalgaları yine çarpıcılık sinyallerine dönüştürür okunuşu TV setiniz ses ve manzara üretmek yoluna onları çözer. Peki, IPTV nasıl çalışır?

Canlı programlar yayınlanırken evirtim halinde verilir, ancak evvelce kaydedilmiş programlar okunuşu filmler isteğe tutkun olarak seçilip akışa açılacak şekilde depolanmalıdır. Bazı VOD hizmetleri, sağladıkları programların sayısını depolama alanının yetersiz olduğu amacıyla sınırlandırır, ancak bu onların hizmetinin nesne) bant genişliğini okunuşu internet üzerindeki etkisini sınırlamanın benzer yoludur. Örneğin, BBC, kullanmakta olduğu iPlayer’da şimdiye büyüklüğünde üretilen her programı amade olarak sunsa, İngiltere’nin tüm internet bant genişliğinin önemli bir kısmı, televizyon alıcısı dizileri ve şovları akışa sokarak potansiyel olarak şebekeyi veya özge her tür safi trafiğini kritik aynı şekilde yavaşlatabilecekti.

Öncelikle, TV programı başlarken kaydedilmiş evet da benzer video kamerayla hareketli olarak yakalanan, internet protokolünü kullanarak paket olarak doğrulama edilebilecek müşterek dijital formata dönüştürülmelidir. Bazen orijinal program bu siteye bakın zaten sayısal formatta olacaktır; bazen sayısal biçime dönüştürmek hakkında çok çok bir el işi analogdan sayısal dönüşüme yokluk duyan yasaya yalnız analog TV görüntüsü SD biçimi olarak bilinir biçiminde olacaktır. meri bant genişliği kısıtlamaları ile videoların sıkıştırılması henüz önemsiz dosyalar haline getirilmesi gerekmektedir. sonunda arabelleğe almadan sorunsuz akışı sağlamaktadırlar alıcı, gelen paketleri oluştururken süreli gecikmeler oluşturabilir. Pratikte, programların MPEG2 yahut MPEG4 formatında kodlanmış olduğu anlamına gelir.MPEG4, benzeri bant genişliğinde çok henüz nitelikli hayalet aktarımı sağlayan yeni tek videoteyp sıkıştırma biçimidir. SD yayınlarını aktaran MPEG2 sıkıştırma tekniğinin yarısı derecede bant genişliği kullanır. muamele tamamlandıktan sonra, reklamlar eklenmelidir ve bilgiler şifrelenmiş olmalıdır.

Bir web sitesine nazar attığınızda, iki elektronik beyin arasında yolcu tek irtibat oluşturursunuz; böylelikle biri diğerinden bilgileri “çeker”. Bilgisayarınız istemci, ilgilenmek istediğiniz web sitesine bedel gelen benzer iplik adresine aracısız bağlanarak, diğerinden, umumiyetle fazla daha etkisi müşterek bilgisayardan sunucu bilgi çeker. İstemci ve sunucu arasında, istemcinin aradığınız sayfayı tekvin etmek maksadıyla gereken dosyaları sunucudan talep ettiği kısa çıkan okunuşu kesikli eş görüşme yapar. Sunucular genellikle çok hovarda ve güçlüdür, sağlam çok istemci bu sayede aynı anda fazla az rötar ile bilgileri indirebilir. Bu birebir IP irtibat şeklidir. uslu noktalı IP bağlantı biçimsel olarak bilinir.
Ancak, video akışları onları indirirken bir özge yandan video programları gelen akışı oynatır lakırtı kolokyum olduğunda, istemciler, sunucudaki onaylama edilemez gecikmelere ve arabellek oluşturmaya neden olan fazla daha aşkın okunuşu eşzamanlı eş eşya bindirir. Dolayısıyla, akışla birlikte, her bir paketin sunucudan salt sadece sefer çıktığı, ancak aynı anda birçok farklı yere gönderildiği iplik çoklu bu siteye bakın yayınlama olarak malum değişik eş türlü indirme işlemi kullanılır; teorik olarak, bu aynı sunucunun müteaddit istemciye ip tv kanal atlama sorunu uslu bir kez istemciyle olduğu büyüklüğünde kolayca bilim gönderebileceği anlamına gelir. Böylece, 1000 kişinin hepsi internet üzerinden aynı anda acun Kupası finalini izliyorsa, IP çoklu yayınlama kullanarak 1000 müşteriye aynı anda sunucudan gönderilen hiçbir müşterek videoteyp paketi akışı olacaktır. Aynı TV sağlayıcısı eşzamanlı olarak sadece seri bölümü sunuyorsa ve 1000 kişiden bazıları bunu zaman kendince “kanalları değiştirmeye” yöntemlilik verirse, işleyen bir kez şekilde ancak iplik çoklu neşriyat grubundan diğerine geçip ayrımlı bir videoteyp akışı almaya başlarlar.

İnternet sunucularının yer çapındaki coğrafik konumları farklı ülkelerdeki kullanıcılara yapı derecede özen vermeyi zorlaştırmaktadır. Bu nedenle IPTV sağlayıcıları aynı verilerin kopyalarını tutan, zımni dağıtım ağları olarak bilinen sunucularda sıklıkla senkronize edilmiş, camia çapında ağlar kullanır; sonunda Amerika Birleşik Devletleri’ndeki insanlar California’daki sunucudan alıyorken, Avrupa’daki kişiler Frankfurt’tan almaktadır.

IPTV Protokolleri

Bir programı videoteyp akışı olarak alacağınız zaman, onu sıradan sadece dosya gibi indirmiyorsunuz demektir. Bunun yerine, aynı dosyayı indirerek aynı anda oynatıyorsunuz ve dosyanın birleşik sonraki aşamasını benzer iki saniye süresince indirmeye anık ayla getiriyorsunuz demektir. Dosyaların hiçbiri çok derinlemesine süre saklanmaz. Video evirme işlemi, bilgisayarınız istemci ve sunucudan done düz elektronik beyin da bunun gibi şeyler yapmaya anlaşmalı olduğu maksadıyla çalışır. Internet, tamamı dünyadaki bilgisayarları başarıyla bağlar zira tümü aynı şekilde, protokoller olarak adlandırılan önceden hazırlanmış yöntem prosedürleri kullanarak birbirleriyle konuşmayı kabul eder. tahrip etmek ayrılmış sıradan, standart, web tabanlı protokolleri beceri olarak HTTP ve FTP adlarıyla geçin kullanmak yerine, videoteyp akışında, başlıca Zamanlı Protokol okunuşu doğruluk Zamanlı yankı Protokolü gibi eşzamanlı indirme okunuşu oynatma hakkında uyarlanmış protokolleri içerir. fazla noktaya yayın akışı yani çoklu yayında, sadece sunucunun müşterek küme müşterinin daha fazla bilgi üyelerine patetik aynı şekilde bir hayli âdem evladı aynı TV kanalını izlediği duyurulan yapmasına mezuniyet veren IP ekip Üyelik Protokolü kullanmayı içerir.

Programları İzleme

Bilgisayar ve enli bant internet bağlantısı olan herkes IPTV’yi izleyebilir, ancak çoğumuz dizüstü bilgisayarda televizyon incelemek istemiyor. Bu nedenle, IPTV’nin geleceği, internet bağlantınızdan yalnız Ethernet kablosu veya Wi-Fi yoluyla vukuf meydan alıcı kutuları ile sinyali çözmekte ve videoteyp görüntülemek uğruna erdemli kaliteli ve geniş görüntülük TV’ler kullanmaktadır. almaç kutular, yalnızca eş nesne olmak amacıyla programlanmış patetik bağımsız bilgisayarlardır. Video akış paketlerini almak, bunların şifresini çözmek, bunları videoteyp dosyalarına MPEG2, MPEG4 veya özgün olarak ne biçimde olursa olsunlar gelişememiş dönüştürmek ve daha aksi hâlde bunları erdemli nitelikli TV ekranına iletme işlemlerini yaparlar.

Geleceğin televizyon alıcısı teknolojisinin makro ölçüde IPTV’lerin oluşturacağı öngörülmektedir. İnternet teknolojilerinin gelişmesi, daha rahat bant aralığının sunulması, hızının artması neticesinde IPTV’lerin yaygınlaşmaması yoluna hiçbir sebep bulunmamaktadır. İstediğiniz devir istediğiniz programı, diziyi, filmi izleyebilmek okunuşu bunları çok kalitede yapabilmek olabildiğince ilgi çekici gözüküyor. Ülkemizde okunuşu yaygınlaşmaya başlayan bu teknoloji ile kaçırdığınız sıra bölümlerini internetten indirip ancak USB ile aptal TV’nize bağlayıp takip etmek yerine kumandanızdan uslu sadece tuşla yapabilmek olabildiğince afiyet verici. Eğlenceli ve neşeli seyirler.

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15

Comments on “En ip tv kanal atlama sorunu Sırları”

Leave a Reply

Gravatar